Звіт Мурованокуриловецького селищного голови Галини ЦИБУЛЬСЬКОЇ про свою роботу за 2024 рік
ШАНОВНА ГРОМАДО!
2024 рік, третій рік повномасштабного вторгнення росії в Україну та одинадцятий рік російсько-української війни, був дуже важким і важливим.
Важким тому, що війна не закінчилась, наші Збройні Сили України роблять усе можливе та неможливе, щоб втримати ворога, відновити територіальну цілісність України та зберегти життя кожного з нас, за що їм низький уклін.
У цій війні маємо велику кількість поранених і загиблих захисників України. Починаючи з 2014 року, у боротьбі з окупантом наша громада втратила 96 своїх синів-патріотів. Глибоко співчуваємо батькам, дружинам, дітям і родинам всіх загиблих. Ми пам'ятаємо кожного Героя нашої громади, який віддав своє життя за свободу і територіальну цілісність країни і завдяки яким ми прожили і пропрацювали цей рік. Ми хвилиною мовчання щоденно вшановуємо полеглих воїнів, до роковин загибелі розміщуємо на вебсайті біографічні матеріали про кожного загиблого захисника нашої громади. Схиляємо голови перед їх світлою пам’яттю!
Все, що зроблено в нашій громаді за минулий рік, це особистий внесок кожного, хто захищає і волонтерить, лікує і навчає, знаходиться на варті безпеки, займається благоустроєм, творить та просуває українську культуру, підтримує незахищених громадян і залучає інвестиції, приймає участь в роботі виконкому і сесій, цим самим забезпечуючи життєдіяльність громади в умовах воєнного стану.
Важливий цей рік тому, що через складну економічну ситуацію, що склалася в країні, наша громада постала перед обличчям чималої кількості викликів, проте ми забезпечили функціонування як соціальної сфери, так і роботу критично-важливої інфраструктури. Незважаючи на війну, процеси забезпечення життєдіяльності громади не припинялися. Служби, установи, заклади охорони здоров’я, освіти, культури продовжували свою роботу, виплачувалася заробітна плата, проводилися спортивні та культурні заходи на підтримку ЗСУ.
Проте пріоритетним питанням в нашій діяльності залишається питання обороноздатності нашої держави, придбання військового обладнання, фінансова, матеріальна та моральна підтримка наших захисників, військових частин та лікувальних закладів, де проходять лікування поранені військові. Саме на ці цілі в 2024 році з селищного бюджету ми виділили майже 4 млн. грн. Ця робота продовжуватиметься і в поточному році.
Відповідно до частини сьомої статті 42 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” звітую про свою роботу за 2024 рік.
Селищна рада є колегіальним органом, який представляє спільні інтереси територіальної громади. Тому все, що зроблено за звітний період, є результатом колективної роботи не лише селищного голови, а кожного депутата, постійних комісій, сесійної діяльності, виконавчого комітету, працівників селищної ради, старост та жителів територіальної громади.
ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНА ІНФРАСТРУКТУРА
Квартирний облік. На квартирному обліку селищної ради перебуває 145 громадян, які потребують покращення житлових умов, в т.ч.: в позачергому порядку – 64, в першочерговому – 33, на загальних підставах – 48.
Водопостачання та водовідведення. Водопровідна мережа Мурованокуриловецької громади складає 172 км. Послуги централізованого водопостачання та водовідведення надаються комунальними підприємствами селищної ради та кооперативами.
За рахунок власних коштів та місцевого бюджету цими підприємствами проводилися роботи по ліквідації 286-ти поривів водогонів. Проведено ремонт водопровідної мережі загальною протяжністю 2250 м та поточний ремонт водогонів в селах Морозівка, Роздолівка, селища Муровані Курилівці. Загальна вартість робіт склала 253,1 тис.грн.
Крім того, ПП “Скрипник і К” та жителями села Перекоринці проведено будівництво водопровідної мережі в селі Перекоринці протяжністю 6,4 км та облаштовано свердловину на суму 1,8 млн. грн.
За рахунок коштів жителів села Привітне проводиться будівництво водогону загальною протяжністю 7,5 км, вартість проекту складе 1,5 млн. грн. Облаштування свердловини та придбання обладнання на суму близько 600 тис. грн. буде проведено за рахунок коштів селищного бюджету та ФГ “ Вищеольчедаївське” с. Обухів.
За рахунок коштів цільового фінансування (Укргідроенерго) ведуться роботи по реалізації проекту “Реконструкція групового водогону с. Вербовець-смт Муровані Курилівці Могилів-Подільського району Вінницької області”. На ці цілі в поточному році буде використано майже 5 млн. грн.
Поводження з твердими побутовими відходами. На сортувальній лінії побутові відходи сортуються з виділенням 5-ти фракцій (поліетилен, метал, папір, скло, органічні рештки). Її потужність дає змогу сортувати і переробляти 15-20 тонн побутових відходів за зміну. Обслуговування проводить комунальне підприємство “Мурованокуриловецький водоканал”. Реалізовано вторинної сировини на суму 757,7 тис.грн., в тому числі металобрухту на суму 338,7 тис.грн.
На даний час КП “Мурованокуриловецький водоканал” проводить збір та сортування твердих побутових відходів в селищі Муровані Курилівці. Укладено угоди з 136-ти організаціями та установами селища та 1866 абонентами. Підприємством продовжується робота по укладенню договорів на вивезення сміття. Проводиться роз’яснювальна робота з жителями населених пунктів громади стосовно укладення договорів на збір і вивезення ТПВ.
Підприємством вивезено на полігон 27934,9 м3 твердих побутових відходів на суму майже 839,9 тис.грн., з них оплачено 838,4 тис.грн.
Для належного збору ТПВ в селищі Муровані Курилівці функціонує 15 площадок для роздільного збирання сміття.
Частково функціонують сільські сміттєзвалища біля сіл Бахтин, Роздолівка, Галайківці, Вищеольчедаїв, Обухів, Рівне, Снітків, Михайлівці, Попелюхи, Дерешова, Конищів, Курашівці, Вербовець, Долиняни, Наддністрянське, Котюжани, Степанки. На заходи по обслуговуванню сільських сміттєзвалищ на підгортання використано 62,8 тис.грн. позабюджетних коштів.
З метою забезпечення стабільної роботи комунальних підприємств та надання ними якісних послуг з селищного бюджету виділено:
4.2 млн. грн на фінансову підтримку:
- КП “Мурованокуриловецький водоканал” - майже 3,2 млн. грн;
- КП “Надія Вода” - 1,0 млн. грн.;
- КП “Джерело” - 20,9 тис. грн..
231,2 тис. грн на відшкодування різниці в тарифах:
- КП “Мурованокуриловецький водоканал” - 193,5 тис.грн;
- КП “Надія Вода” - 37,7 тис. грн..
Поповнення статутного фонду -179 тис. грн.
Вуличне освітлення. За рахунок коштів місцевого бюджету проведено ремонтні роботи мереж вуличного освітлення, заміну лампочок, встановлення часових реле та ремонт світильників на суму 12,4 тис.грн.
Оплата за спожиту електроенергію для вуличного освітлення склала 319,3 тис. грн.
У зв’язку з повномасштабною російською агресією та з метою економії електричної енергії селищною радою прийнято рішення про припинення освітлення вулиць під час комендантської години на території всієї громади.
Благоустрій. З метою приведення в належний стан території громади проведено наступні роботи:
за рахунок місцевого бюджету:
- оплата праці працівникам з благоустрою – 263,5 тис.грн.;
- підготовка території для “Алеї слави” - 53,4 тис.грн.;
- ямковий ремонт площі “Вокзальна” – 199,8 тис.грн.;
- прибирання кладовищ – 264,6 тис.грн.;
- вивезення сміття на території селища Муровані Курилівці – 92,9 тис.грн.;
- посипання доріг протиожеледними матеріалами - 464,5 тис.грн.;
- придбання мотокос – 55 тис.грн.;
- придбання бензину для мотокос та бензопил – 50,1 тис.грн.;
- придбання мотобурів – 17,5 тис.грн.;
- придбання запчастин для мотоінвентаря – 20,4 тис. грн.
за позабюджетні кошти:
Сільгоспвиробниками громади надано допомогу в проведенні благоустрою населених пунктів на суму близько 540 тис. грн.
В ході проведення робіт з благоустрою ліквідовано 18 несанкціонованих сміттєзвалищ, на яких зібрано майже 10 тонн побутових відходів.
На території громади нараховується 317,9 км доріг, в т.ч. 64,8 км доріг державного значення, 108,1 км доріг обласного значення, 145 км місцевого значення.Крім того, на балансі селищної ради знаходиться 456,55 км комунальних доріг.
За рахунок коштів місцевого бюджету проведено поточний ремонт доріг на території Михайловецького, Конищівського, Долинянського, Курашовецького, Роздолівського, Галайковецького старостинських округів та вулиць в селищі Муровані Курилівці на суму 1,8 млн. грн.
БЮДЖЕТ СЕЛИЩНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ
Загальний фонд
Доходів (без урахування обсягів міжбюджетних трансфертів) надійшло 110 355,6 тис. грн., що становить 110,6 %.
За 2024 рік надходження склали 93 693,4 тис. грн, тобто надійшло більше на 16 662,2 тис. грн. або на 17,8 % в порівнянні з відповідним періодом минулого року.
Найбільшу питому вагу в загальній сумі власних надходжень (59,9 %) становить податок та збір на доходи фізичних осіб, якого надійшло 66 049,3 тис. грн., що становить 110,6 %. Для порівняння: за 2023 рік поступлення становили 54 301,7 тис. грн, тобто в поточному році надійшло на 11 747,6 тис. грн. або на 21,6 % більше.
Податку на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності надійшло 4,1 тис. грн. За 2023 рік надходжень по даному коду поступило 1,0 тис грн, тобто в поточному році надійшло на 3,1 тис. грн більше.
Рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів надійшло в сумі 526,3 тис. грн, що складає 118,3 відсотків, рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення - 37,0 тис. грн. ( 194,7 % ).
Надійшло надходжень від:
- акцизного збору 6 895,2 тис. грн, або 114,3 %;
- акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції)-пального - 760,8 тис. грн. (106,1 %);
- акцизного податку з ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції)-пального - 4 645,3 тис. грн. ( 114,9 %);
- акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів - 1 489,1 тис. грн. (117,1 %).
Податку на майно, який займає 16,5 % від загальної суми надходжень, надійшло 18 163,0 тис. грн, що становить 110,8 % .
Податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, надійшло в сумі 1 933,8 тис. грн, що становить 110,6 % .
По платі за землю мобілізовано до бюджету селищної територіальної громади 16 201,3 тис. грн, або 111,2 %. Для порівняння: за минулий рік надійшло 16 476,1 тис. грн, тобто в поточному році надійшло на 274,8 тис. грн або на 1,7 % менше.
Транспортного податку надійшло 27,8 тис. грн, що становить 111,2 %, єдиного податку - 17 124,2 тис. грн. (105,8 %).
Частини чистого прибутку (доходу) державних або комунальних унітарних підприємств та їх об`єднань, що вилучається до відповідного бюджету, та дивідендів (дохід), нараховані на акції (частки) господарських товариств, у статутних капіталах яких є державна або комунальна власність, надійшло 11,3 тис. грн.
Надходження від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим державним майном становлять 381,9 тис. грн. (134,1 %), орендної плати за водні об’єкти - 30,4 тис. грн., державного мита - 99,3 тис. грн., що становить 181,2 %.
Інших неподаткових надходжень надійшло в сумі 499,9 тис грн.
Спеціальний фонд
До спеціального фонду бюджету Мурованокуриловецької селищної територіальної громади за 2024 рік надійшло доходів в сумі 26 091,0 тис грн, що становить 224,9 %.
Субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення харчуванням учнів початкових класів закладів загальної середньої освіти надійшло 1 648,6 тис грн (100 %).
До спеціального фонду бюджету громади надійшло власних доходів в сумі 21 958,4 тис. грн., що становить 294,2 %.
Екологічного податку надійшло 32,8 тис. грн, що складає 161,6 %.
Грошових стягнень за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності, надійшло 1,2 тис грн.
Власних надходжень бюджетних установ поступило 16 924,3 тис. грн, що складає 697,1 %.
Надійшло 5000,0 тис. грн. коштів цільового фонду - це кошти, які надходять до селищної ради з метою вирішення економічних і соціальних питань територіальної громади.
Одержані бюджетом територіальної громади доходи забезпечили фінансування видатків, а саме:
- своєчасно виплачено заробітну плату працівникам бюджетних установ, профінансовано енергоносії та комунальні послуги, які споживаються бюджетними установами, проведено виплату населенню по соціальному забезпеченню і простроченої кредиторської заборгованості із зазначених виплат немає.
Проведено видатків в сумі 221 771,6 тис. грн., в тому числі по загальному фонду – 191 075,3 тис. грн. або 96,3 відсотків до плану на рік; спеціальному фонду – 30 696,3 тис. грн. або 89,0 відсотків плану на рік.
В першу чергу кошти бюджету спрямовувались на фінансування захищених статей видатків: на оплату праці працівників бюджетних установ з нарахуваннями – 146 884,8 тис. грн., медикаменти – 156,8 тис. грн., продукти харчування – 2 595,6 тис. грн., оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 16 268,8 тис. грн., трансферти населенню – 3 157,4 тис. грн., поточні трансферти органам державного управління інших рівнів – 934,6 тис. грн.
На фінансування соціально-культурної сфери використано 172 991,0 тис. грн., що становить 78,0 відсотків усіх видатків загального і спеціального фондів, з них на освіту - 134 080,7 тис. грн., що на 20 975,3 тис. грн. або 18,5 відсотків більше за відповідний період минулого року; охорону здоров‘я –8707,5 тис. грн., що на 1 791,9 тис. грн. або 17,1 відсотків менше, ніж у 2023 році; на соціальний захист та соціальне забезпечення – 17 991,7 тис. грн., що на 4 966,2 тис. грн. або 38,1 відсотків більше минулорічного виконання; культуру – 9 930,4 тис. грн., що менше на 531,3 тис. грн. або 5,1 відсотків; фізичну культуру і спорт – 2 280,7 тис. грн. або більше на 229,7 тис. грн. та 11,2 відсотків проти минулого року.
Проведено виплату відпускних працівникам закладів освіти громади в сумі 14 115,0 тис. грн., в тому числі педагогічному персоналу в сумі 13 031,8 тис. грн.
Видатки в сфері житлово–комунального господарства, будівництва та дорожнього господарства, економічної діяльності профінансовані в обсязі 17 254,5 тис. грн., що складає 7,8 відсотків всіх видатків, і проти аналогічного періоду минулого року зменшились на 6 239,7 тис. грн. або на 26,6 відсотків. З них проведено видатки на:
- благоустрій населених пунктів громади – 1558,9 тис. грн.;
- відшкодування ціни (тарифу) на житлово-комунальні послуги – 436,2 тис.грн.;
- здійснення заходів із землеустрою – 155,0 тис. грн.;
- будівництво об’єктів житлово-комунального господарства – 97,5 тис. грн.;
- утримання та розвиток автомобільних доріг – 4 021,1 тис. грн.;
- надання фінансової підтримки КП “Мурованокуриловецький водоканал”, КП “Надія Вода”, КП “Джерело” – 4 784,3 тис.грн.;
- надання фінансової підтримки ПП Мурованокуриловецьке АТП “Перевізник” – 119,9 тис. грн.;
- фінансова підтримка засобів масової інформації – 260,0 тис.грн.;
- внески до статутного капіталу суб’єктів господарювання – 178,8 тис.грн.;
- заходи за рахунок цільових фондів – 5 млн. грн.:
- інші заходи – 642,8 тис.грн.
Із бюджету громади до державного бюджету передано трансфертів в сумі 5 034,9 тис.грн.
Станом на 01.01.2025 року по видатках загального та спеціального фонду селищного бюджету дебіторська та кредиторська заборгованість відсутня.
СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ
В громаді забезпечується реалізація державної політики у сфері соціального захисту населення, ветеранської політики, запобігання домашнього насильства, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, розроблення та реалізація селищних цільових програм соціальної підтримки та розвитку соціальних послуг.
На виконання заходів, передбачених Комплексною програмою соціального захисту населення Мурованокуриловецької селищної ради на 2021 -2025 роки, використано з бюджету селищної ради 1050,4 тис. грн. на виплату:
- компенсації втрат перевізникам за надані послуги з пільгового перевезення окремих категорій громадян автомобільним та залізничним транспортом – 83,7 тис.грн.;
- компенсації втрат підприємству за надані пільги з оплати послуг зв’язку – 6,7 тис.грн.;
- одноразової матеріальної допомоги громадянам, які опинилися в складних життєвих обставинах, в т.ч. на лікування 159 осіб - 309,0 тис.грн.;
- організацію привітання ветеранів та дітей війни (продуктові набори) - 8 чол. - 20,0 тис.грн.;
- надання фінансової підтримки громадській організації ліквідатори аварії ЧАЕС – 15 тис.грн.;
- соціальні послуги на непрофесійній основі – 551,97 т.грн. (25 осіб);
- компенсацію за проїзд хворим з хронічною нирковою недостатністю ( 4 особи) – 98,2 тис.грн.;
- допомогу на поховання – 26, 0 тис. грн.
На виконання заходів, передбачених Цільовою програмою підтримки учасників бойових дій, членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників та Захисниць Мурованокуриловецької селищної територіальної громади на 2024-2025 роки використано з селищного бюджету 1066783,31 грн. на виплату:
- одноразової матеріальної допомоги сім’ям загиблих (померлих) на поховання (27 особам) – 280,00 тис.грн.;
- соціальної грошової допомоги членам сімей загиблих для компенсації за пільговий проїзд (78 осіб) – 161,2 тис.грн.;
- одноразової матеріальної допомоги 22-ом особам на придбання палива сім’ям загиблих – 115,0 тис.грн.;
- одноразової матеріальної допомоги на лікування 57 поранених – 199,0 тис.грн.;
- щорічної одноразової матеріальної допомоги членам сімей АТО/ООС та Захисників і Захисниць України, які загинули (померли) в боротьбі за незалежність та суверенітет України ( 50 особам) – 151,40 тис.грн.;
- соціальної адаптації ветеранів війни та членів їх сімей (7 осіб) – 97,20 тис.грн.;
- санаторно-курортного лікування – 97183,31 грн.
Програмою “Відзнаки Мурованокуриловецької селищної ради на 2024-2025 роки” передбачені заходи по вшануванню пам’яті загиблих Захисників України, на виконання яких закуплено з селищного бюджету 39 флагштоків та 50 державних прапорів на загальну суму 198,6 тис.грн.
На території селищної територіальної громади на даний час проживає 21 евакуйована маломобільна внутрішньо переміщена особа
Налагоджено співпрацю між Мурованокуриловецькою селищною територіальною громадою та міжнародними громадськими організаціями ГО "Людина в біді", ГМ ООН, МО ЮНІСЕФ, МБФ "Руки друзів", БО "Благодійний фонд лікарі без кордонів", Міжнародний Червоний Хрест, Німецьке товариство міжнародного співробітництва (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, БФ ”Право на захист, ГО “Проліска”, якими надавалася благодійна та гуманітарна допомога внутрішньо переміщеним особам, що проживають на території громади.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №333 від 19.03.2022 року “Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану” за січень-жовтень 2024 року власникам житла що звернулися за компенсацією для покриття витрат, пов’язаних з безоплатним розміщенням внутрішньо переміщених осіб, виплачено 223,4 тис.грн.
КЗ “Центр надання соціальних послуг Мурованокуриловецької селищної ради” працює над виявленням осіб/сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах або мають найвищий ризик потрапляння в такі обставини, та організація надання їм соціальних послуг відповідно до індивідуальних потреб.
У відділенні соціальних послуг за місцем проживання (вдома) працює 33 соціальних робітники, які надають соціальні послуги 320 особам похилого віку та особам з інвалідністю, які не здатні до самообслуговування та потребують сторонньої допомоги.
Соціальною роботою охоплено 63 сім'ї та особи, члени яких беруть участь в визволенні України від російської агресії; сім’ї, в яких є поранені або загиблі учасники війни, з якими проводяться роботи щодо покращення психо-емоційного стану, психологічної реабілітації, оформлення пільг на оплату житлово-комунальних послуг.
Відділенням соціальної роботи надається соціальна послуга “Соціальна адаптація ветеранів та членів їх сімей”, якою охоплено 4 сім’ї (перший етап надання послуги був в санаторії м.Хмільник, далі з сім’єю працювали за місцем проживання).
Відділенням натуральної та грошової допомоги надано допомогу продуктами харчування, одягом, бувшим у вжитку, засобами гігієни 388-ми малозабезпеченим непрацездатним особам та сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах, багатодітним сім’ям. При відділенні створено банк одягу, який формується за рахунок благодійних і громадських організацій та жителів громади.
В рамках Програми розвитку ООН в Україні та фінансування від уряду Японії в межах проєкту “Сприяння безпеці людини в Україні через реагування на багатовимірну кризу, спричинену війною” селищна рада отримала 2 сучасні планшети для роботи фахівців із соціальної роботи комунального закладу “Центр надання соціальних послуг Мурованокуриловецької селищної ради” з метою розширення доступу жителів громади до електронних послуг.
У відділенні надання соціальних послуг в умовах цілодобового перебування/проживання на повному державному утриманні перебуває 32 особи похилого віку та осіб з інвалідністю, з них 6 внутрішньо переміщених осіб з Донецької області, яким 8 працівників відділення надають соціально-побутові послуги. Підопічні забезпечені цілодобовим обслуговуванням, раціональним чотириразовим харчуванням. У відділенні проведено ремонт житлових кімнат, закуплено меблі.
В громаді проживає 5 прийомних сімей, в яких виховується 10 дітей. Всі прийомні сім’ї знаходяться під соціальним супроводом. Здійснюється соціальний супровід 17 сімей, в яких виховуються 23 дитини під опікою.
Громадянам, які мають умовні терміни покарання, надається соціальна послуга консультування (12 осіб) та послуга соціально-психологічної підтримки неповнолітніх.
Служба у справах дітей Мурованокуриловецької селищної ради працює над реалізацією державних та регіональних програм стосовно дітей, утворення системи в роботі з питань усиновлення, опіки, піклування, розвитку сімейних форм виховання, вирішення проблеми подолання дитячої безпритульності та бездоглядності, бродяжництва, соціального захисту та профілактики правопорушень серед них.
З метою запобігання дитячої безпритульності та бездоглядності, зміцнення правопорядку серед дітей в громаді, соціального захисту дітей та підлітків, які залишилися без батьківської опіки і піклування, службою у справах дітей селищної ради з ними проведено 10 профілактичних заходів, обстежено умови проживання сімей в 26 населених пунктах, 33 профілактичні бесіди щодо відповідального батьківства та попередження жорстокого поводження з дітьми в сім’ях.
26 дітей отримали статус дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, в тому числі 23-оє дітей внутрішньо переміщених осіб і 3-оє дітей із сімей загиблих батьків.
В громаді на обліку перебуває 28 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 11 дітей мають статус сироти, а 17 – позбавлені батьківського піклування.
З першого дня війни наша громада прийняла, розселила на тимчасове проживання понад 3,5 тис. внутрішньо переміщених осіб, з яких понад 700 проживають і зараз.
ОСВІТА
Мережа закладів освіти системи дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти нашої громади включає:
- 14 закладів дошкільної освіти, з яких 9 закладів (3 ясла-садки та 6 дитячі садочки) функціонують як окремі юридичні особи та 5 – як структурні підрозділи гімназій. В 9 ЗДО створено 19 груп, в яких виховується 346 вихованців, в структурних підрозділах гімназій - 5 груп, в яких дошкільною освітою охоплено 63 дошкільнят;
- 14 закладів загальної середньої освіти, з них 8 ліцеїв з початковою школою та гімназією – 97 класів, в яких навчається 1422 учні; 5 гімназій з дошкільним відділенням та початковою школою, у яких нараховувалось 63 вихованці та 228 учнів; 1 гімназія з початковою школою – 57 учнів. Учнівський контингент складає 1707 учнів, які навчаються в 136 класах;
- 1 заклад позашкільної освіти КЗПО “Мурованокуриловецький Будинок дитячої та юнацької творчості”, який відвідує 427 вихованців (на базі закладу 189 вихованців, які займаються у 13-ти гуртках), на базі закладів освіти – 238 вихованців у 15-ти гуртках.
Всі діти шкільного віку, які підлягають навчанню та проживають на території нашої громади, охоплені освітнім процесом.
Гарячим харчуванням охоплено 1502 учні, з них учнів 1-4 класів – 564. Безкоштовним гарячим харчуванням охоплено 526 учнів, із них 193 учні 1-4 класів.
Враховуючи матеріально-технічний стан, кадрові та інформаційні ресурси, бажання учнів та відповідне наповнювання класів у 2024-2025 н.р. в 2 закладах загальної середньої освіти організовано вивчення предметів на профільному рівні: ліцей с. Вищеольчедаїв – українська мова та історія України (10 клас), ЗЗСО “Ліцей №1 селище Муровані Курилівці” – математика, англійська мова (10 класи), українська мова (11 клас).
З метою поглибленого вивчення окремих предметів інваріантної складової, враховуючи бажання учнів 8-9 класів у ЗЗСО “Ліцей №1 селище Муровані Курилівці” створено класи з поглибленим вивченням предметів: англійська мова, алгебра, геометрія, географія, біологія.
Одним із пріоритетних питань в закладах освіти залишається створення мережі інклюзивних груп і класів для дітей з особливими освітніми потребами. У 9-ти закладах загальної середньої освіти для таких дітей сформовано мережу класів з інклюзивною формою навчання. Загалом функціонує 31 клас, в якому здобувають освіту 46 учні з особливими освітніми потребами.
У 2024 році для зміцнення матеріально-технічної бази закладів освіти громади за кошти місцевого бюджету проведено:
- капітальний ремонт шкільних автобусів ліцею № 2 селище Муровані Курилівці та гімназії с. Степанки на загальну суму 515865 грн.;
- капітальний ремонт покрівлі в Мурованокуриловецькому ЗДО № 2 “Сонечко”, на що використано 919129грн. ;
- виготовлення проєкту по капітальному ремонту протирадіаційного укриття в ЗЗСО “Ліцей №1 селище Муровані Курилівці”.
12 грудня 2024 року селищна рада передала новий шкільний автобус “ЕТАЛОН” ліцею №2 селища Муровані Курилівці вартістю 3,93 млн. грн., який придбаний на умовах співфінансування: 1,965 млн. грн. - кошти селищного бюджету, решта – з державного бюджету.
На території нашої громади проживає 534 дітей захисників. Селищною радою надаються пільги по оплаті за навчання таких дітей в школі мистецтв, забезпечено їх безкоштовне харчування в закладах освіти нашої громади. Безплатною позашкільною освітою забезпечено дітей загиблих учасників бойових дій.
Селищною радою організовувались поїздки 30-ти дітей пільгової категорії до Вінницького обласного українського академічного музично-драматичного театру ім. Садовського та 13-ти дітей сімей загиблих захисників - до Вінницької обласної філармонії ім. М.Леонтовича для участі в новорічних заходах.
За рахунок коштів селищного бюджету придбано 766 новорічних подарунків для дітей пільгових категорій та дітей наших захисників на загальну суму 150 тис. грн.
МЕДИЧНІ ПОСЛУГИ
Первинну медичну допомогу населенню громади надає комунальне некомерційне підприємство “Центр первинної медико-санітарної допомоги Мурованокуриловецької селищної ради Могилів-Подільського району Вінницької області”.
В структуру центру ПМСД входять 3 лікарські амбулаторії та 10 ФАПів, в яких працює 9 сімейних лікарів, 3 лікарі-педіатри та 47 чол. середнього медичного персоналу, із них 17 сімейних медсестер.
В Центрі функціонує дитяча консультація, денний стаціонар, клінічна лабораторія, пункт невідкладної медичної допомоги.
Державною Програмою “Доступні ліки” в громаді охоплено 5611 пацієнтів. Лікарями та педіатрами прийнято та проконсультовано 39939 пацієнтів, на денному стаціонарі проліковано 355 хворих, здійснено 3669 відвідувань лікарями хворих на дому.
Центром проведено за рахунок власних коштів заходи по зміцненню матеріально-технічної бази на суму 86,5 тис.грн. Крім того, за рахунок коштів Міністерства охорони здоров’я України отримано легковий автомобіль Renault DUSTER вартістю 966,7 тис. грн., генератор (181,7 тис.грн.), холодильник для зберігання медичних препаратів (49,3 тис.грн.) та 2 ноутбуки (88,2 тис.грн.).
Спеціалізована медична допомога другого рівня в громаді надається комунальним некомерційним підприємством “Мурованокуриловецька центральна районна лікарня”. Діяльність підприємства реалізовувалась у відповідності до Програми охорони здоров’я жителів Мурованокуриловецької селищної територіальної громади на 2021-2025 роки та укладених договорів з Національною службою здоров’я України за 12-ти пакетами медичних послуг.
В структуру підприємства входить:
- стаціонар на 70 ліжок, в т.ч. 3 ліжка у відділенні екстреної (невідкладної) медичної допомоги;
- амбулаторна допомога;
- паліативна допомога.
Допомога надається за 17-ти лікарськими спеціальностями. Функціональними є консультативно-діагностичний підрозділ, 5 стаціонарних підрозділів (терапевтичне, хірургічне, екстреної (невідкладної) медичної допомоги, педіатричний та гінекологічний підрозділ).
В консультативно-діагностичному підрозділі за звітний період прийнято більше 30 тис. пацієнтів, в стаціонарному відділенні проліковано понад 3 тисячі хворих.
Проведено заходи щодо автономності медичного закладу, а саме: забезпечено 4-ма генераторами та каптажем для водопостачання корпусів лікарні. Вчасно розпочато опалювальний сезон 2024-2025 року. Забезпечено запас дров на весь опалювальний період.
Розпочато поточний ремонт поліклінічного відділення для організації роботи членів військово-лікарської комісії. Проводяться заходи щодо енергозбереження, замінено 19 вікон та 3 дверних блоки.
Придбано імонуфлоресцентний аналізатор вартістю 75 тис. грн, що дасть змогу жителям громади безкоштовно зробити розгорнутий аналіз крові. За рахунок коштів селищного бюджету в сумі 334 тис. грн. для лікарні придбано медичний принтер для рентгенапарату.
КУЛЬТУРА
В громаді нараховується 48 закладів культури, в т. ч.13 сільських будинків культури, 13 сільських клубів, 1 центр культури і дозвілля, 17 сільських бібліотек, 1 селищну публічну бібліотеку, 1 дитячу мистецьку школу, 1 краєзнавчий музей, Центр кіно.
Діяльність галузі забезпечують 98 працівників, з них 48 працюють в сільській місцевості.
Завдяки участі закладів культури громади у 2-х соціальних проектах “Професійне зростання” та “Твори добро”, оголошених ГО “Ми – Вінничани” було залучено 250 тис. грн. позабюджетних коштів, що дало можливість провести ремонт фасаду та благоустрій території Вищеольчедаївського СБК та розпочати роботи по створенню тренажерного залу у Конищівському СБК.
Задами культури проведено 1985 культурно-мистецьких заходів, спрямованих на:
- підтримку ЗСУ – 239 ;
- національно-патріотичне виховання –1125;
- розвиток функціонування української мови – 78;
- інформаційну діяльність та розвиток медіаграмотності - 87;
- розвиток читання – 102;
- екологічне виховання – 18;
- морально-етичне виховання – 32;
- підтримку внутрішньо переміщених осіб – 105;
- народознавчі заходи – 59;
- інші – 498.
Спортивна інфраструктура громади нараховує 103 спортивні споруди, з них 1-стадіон, 33 спортивних майданчики, 22 футбольні поля, 13 спортивних зали.
Для покращення матеріально-технічної бази проведено заміну покриття на баскетбольному майданчику, встановлено нові баскетбольні щити, постелено нове покриття з відсіву на бігових доріжках, проведено ремонт в тренажерному залі ДЮСШ. Крім того, від благодійників отримано пилосос для прибирання листя на спортивних майданчиках вартістю 3,5 тис.грн. та 2 прожектори для освітлення футбольного майданчика із штучним покриттям вартістю 5 тис.грн.
В ДЮСШ функціонують відділення таких видів спорту: футбол, боротьба дзюдо, легка атлетика.
НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ
Центром надання адміністративних послуг Мурованокуриловецької селищної ради організовано оперативну і зручну систему надання необхідних громадянам та суб’єктам господарювання адміністративних послуг у найкоротший строк та за мінімальної кількості відвідувань суб’єктів звернень.
Мурованокуриловецькою селищною радою затверджено перелік із 345 послуг (на момент створення ЦНАП їх було 197), що надаються 13-ти підрозділами селищної ради, службами району та підрозділами центральних органів виконавчої влади.
Ряд послуг надається безпосередньо адміністратором (реєстрація місця проживання, довідки, витяги з реєстрів), а частину приймаються лише документи через програмні засоби, а послугу вже надає відповідна служба.
Наразі в ЦНАПі працює: 2 адміністратори, які приймють документи по всіх напрямках, 1 реєстратор нерухомості, 1 реєстратор бізнесу та архітектор.
Кількість наданих послуг склала 14743 безпосередньо в ЦНАПі та 5508 у віддалених робочих місцях.
В цьому році запроваджено надання послуг з первинної реєстрації актів цивільного стану (народження, смерті, шлюбу).
18 квітня в рамках проєкту “Посилене партнерство для сталого відновлення” за кошти Уряду Швеції та Програми розвитку ООН нашому ЦНАПу передано мобільний кейс, який дає можливість надання адміністративних послуг віддалено. Тепер фахівець ЦНАПу може виїхати з мобільним кейсом додому або до місця перебування особи з інвалідністю чи людей похилого віку. Також полегшується надання якісних адміністративних послуг для жителів віддалених населених пунктів.
За звітний період за надані послуги надійшло до селищного бюджету 483, 154 тис. грн.
ЗЕМЕЛЬНІ ВІДНОСИНИ
Селищною радою постійно оновлюється база землевласників та землекористувачів, здійснюється аналітичний облік використання земельних ресурсів.
Розроблено 22 технічні документації із землеустрою щодо інвентаризації земельних ділянок комунальної форми власності для підготовки продажу лотів на земельних торгах та передачі земельних ділянок у постійне користування комунальним підприємствам.
Розроблено 9 технічних документацій з нормативної грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення площею 18,9498 га,
Розглянуто 106 листів, звернень, скарг, депутатських запитів, запитів на публічну інформацію із земельних питань, листів-повідомлень.
Підготовлено договорів оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення у кількості 166 шт.(від яких поступили додаткові кошти до бюджету 274174,10 грн) та 39 додаткові угоди щодо поновлення та приведення у відповідність договорів оренди.
Укладено 14 договорів оренди на земельні ділянки несільськогосподарського призначення та 16 додаткових угод щодо поновлення та приведення у відповідність.
Розглянуто 930 заяв, на підставі яких підготовлено 251 проект рішень, в т. ч. про затвердження документації із землеустрою щодо відведення земельних ділянок.
В результаті 10-ти аукціонів з продажу права оренди на земельні ділянки загальною площею 10,9398 га до бюджету громади надійшло і в подальшому надходитиме щорічно 55526,50 грн.
Надано фізичним та юридичним особам 64 довідки про наявність земельних ділянок для оформлення ними всіх видів соціальних допомог.
ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ ТА ГРОМАДСЬКА БЕЗПЕКА
Проведено 9 засідань комісії з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, що стосується сталого життєзабезпечення, як населення громади, так і внутрішньо переміщених осіб.
Проведено 4 командно-штабних тренування на взаємодію служб цивільного захисту при виникненні надзвичайних ситуацій на території громади.
На території громади для укриття населення функціонує 39 захисних споруд цивільного захисту.
На території селища Муровані Курилівці по вулиці Незалежності, 87 (приміщення КНП “Мурованокуриловецька центральна районна лікарня”), відкрито “Пункт незламності”, який укомплектовано супутниковим інтернет- зв’язком “Starlink” та матеріально-технічними засобами.
Для ефективної роботи оборонно-правоохоронних органів з селищного бюджету виділено 1 млн.350 тис.грн.
Завдячуючи участі у проєкті “Поліцейський офіцер громади”, який реалізовувався за підтримки Посольства США в Україні, поліцейським офіцерам нашої громади вручили ключі від 2-х службових автівок і помпові рушниці. Проект реалізовано на умовах співфінансування: селищною радою виділено кошти на придбання одного авто в сумі 850 тис. грн., інший - за кошти державного бюджету.
В грудні минулого року автопарк наших рятувальників поповнився пожежним автомобілем “МАН”, який став частиною допомоги польських партнерів нашим надзвичайникам у рамках проєкту “Німецько-польського мосту гуманітарної допомоги між пожежними бригадами Міст гуманітарної допомоги для пожежників в Україні”. Разом із ним бійці ДСНС отримали спеціальні комплекти обладнання та інструментів.
ПЛЕНАРНА ДІЯЛЬНІСТЬ, ОРГАНІЗАЦІЙНА РОБОТА СЕЛИЩНОЇ РАДИ ТА ЇЇ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ
Основною формою роботи селищної ради є пленарні засідання, які скликались відповідно до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” та затвердженого Регламенту роботи ради. За звітний період проведено 13 сесій селищної ради, на яких прийнято 402 рішення, в т.ч 9 Програм, які спрямовані на економічний, соціальний, культурний розвиток нашої громади та її інфраструктури, підтримку Збройних Сил України та внутрішньо переміщених осіб. Найважливішими серед них стали рішення про бюджет селищної територіальної громади на 2024 рік, Програма економічного і соціального розвитку, питання комунальної власності та земельні питання. Депутатським корпусом прийнято 4 звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо недопущення закриття Мурованокуриловецької державної податкової інспекції, забезпечення гідної заробітної плати педагогічним та науково-педагогічним працівникам, регулювання земельних відносин під час дії воєнного стану, лісового господарства.
Відповідно до регламенту усі прийняті рішення попередньо обговорювались на засіданнях 3-х постійних депутатських комісій, які провели 47 засідань і розглянули 467 питань.
Робота селищної ради базується на співпраці 25-ти обраних депутатів, 29-ти членів виконавчого комітету селищної ради та апарату селищної ради, в т.ч. 17 старост старостинських округів.
У 2024 році проведено 13 засідань виконавчого комітету селищної ради, де прийнято 229 рішень, в т.ч про підготовку підприємств житлово-комунального господарства та об’єктів соціальної сфери громади до роботи в осінньо-зимовий період, організацію громадських робіт. надання дозволів на видалення зелених насаджень, доцільність позбавлення громадян батьківських прав, призначення опікунів, зарахування на квартирний облік та ін. На засіданнях заслуховувались звіти керівників комунальних підприємств та поліцейських офіцерів громади, прийнято звернення до Верховної Ради України щодо залишення на рівні 64% податку на доходи фізичних осіб в бюджетах територіальних громад до завершення воєнного стану.
Важливим напрямком діяльності селищної ради є робота зі зверненнями громадян та надання якісних адміністративних послуг. З цією метою створено належні умови прийому громадян, забезпечено своєчасний та якісний розгляд пропозицій, заяв і скарг, для оперативного вирішення порушених питань.
У 2024 році до селищної ради надійшло 741 звернення громадян, в тому числі 495 звернень надійшли поштою, 246 побували на особистому прийомі.
Мною особлива увага акцентувалася на зверненнях, які надходили від пільгових категорій. Такі звернення розглядалися в першочерговому порядку. За звітний період надійшло 130 звернень від учасників бойових дій, 80 звернень – від інвалідів І, ІІ, ІІІ групи, 35 – багатодітних сімей та одиноких матерів і ін. В основному звернення громадян пільгової категорії стосувались надання одноразової грошової допомоги, виплат членам сімей загиблих воїнів.
Крім того, до селищної ради надійшло 53 запити на публічну інформацію, які стосувались питань соціального захисту, охорони здоров’я, земельних питань, обороноздатності держави, діяльності органів місцевого самоврядування.
Селищною радою було проведено:
- 12 засідань комісії з надання матеріальної допомоги при виконавчому комітеті, на яких розглянуто 23 питання;
- 14 засідань комісії з питань захисту прав дитини при виконавчому комітеті, на яких розглянуто 62 питання;
- 11 засідань опікунської ради при виконавчому комітеті, де розглянуто 21 питання;
- 10 засідань комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, де розглянуто 22 питання;
- 4 засідання житлової комісії при виконавчому комітеті селищної ради, на яких розглянуто 7 питань;
- 9 засідань адміністративної комісії, де розглянуто 11 питань, за наслідками яких до селищного бюджету поступило майже 15 тис.грн. від адміністративних стягнень, накладених на порушників.
Підготовлено матеріали по 167 судових справах.
Селищною радою укладено 20 угод щодо надання послуг по виконанню робіт по благоустрою. Проведено реєстрацію 17-ти колективних договорів між трудовим колективом та роботодавцем.
Відбулось 2 засідання робочої групи з питань формування проекту бюджету селищної територіальної громади на 2025 рік.
Комісією селищної ради складено 18 актів з обстеження зелених насаджень, які підлягають видаленню.
До селищної ради надійшло 4301 документ.
Працівниками селищної ради підготовлено 4469 документи.
За звітний період мною видано 238 розпоряджень з основної діяльності та 1387 - з кадрових питань.
За запитами громадян селищною радою, старостами видано майже 5 тис. довідок 15-ти видів та вчинено майже 2 тис. нотаріальних дій.
З травня 2024 року селищною радою розпочато ведення погосподарського обліку по селищу Муровані Курилівці за допомогою програмного комплексу, що дасть можливість нам володіти достовірними статистичними даними жителів щодо домоволодінь, домогосподарств, земельних ділянок та оперативно здійснювати видачу необхідних довідок.
Щодо оренди комунального майна, то на даний час діє 28 договорів, відповідно до яких в оренді перебуває 2,7 тис. м.кв. площ, від оренди яких надійшло 528 тис. грн. до місцевого бюджету, а 173,5 тис. грн. - до бюджетів орендодавців.
Відповідно до Закону України “Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії” виникла необхідність обов’язкового перейменування назв вулиць та провулків населених пунктів територіальної громади, які пов’язані з державою-агресором чи історією російської імперії та колишнього СРСР. Після проведення селищною радою громадського обговорення цього питання, засіданнях комісії, виконавчого комітету селищної ради мною в березні минулого року було прийнято відповідне розпорядження, яким перейменовано 97 вулиць та провулків в 37-ми селах та селищах нашої громади.
Відповідно до Закону України “Про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України”, яким не допускається в межах одного району існування двох населених пунктів з однаковою назвою, селищною радою проводилось громадське обговорення питання щодо перейменування селища Котюжани Обухівського старостинського округу.
Також нами проведено громадське обговорення з питань адміністративно-територіального устрою щодо віднесення селищ до категорії сіл Мурованокуриловецької селищної територіальної громади, адже законом передбачено, що населені пункти мають отримати статус залежно від кількості населення, а саме: село є населеним пунктом з загальною численністю жителів менше 5 тисяч, а селище – понад 5 тисяч.
За результатами громадського обговорення, зборів громадян, жителі нашої територіальної громади підтримали пропозицію щодо зміни статусу наступних селищ на села наступних селищ:
– Дігтярка Курашовецького старостинського округу;
– Золотогірка Дерешівського старостинського округу;
– Свидова Дерешівського старостинського округу;
– Яр Михайловецького старостинського округу.
Жителі селища Котюжани не підтримали пропозицію щодо перейменування села, а спільно з жителями селища Малий Обухів прийняли рішення запропонували ліквідувати ці 2 населені пункти шляхом включення їх території до складу села Обухів. Сесією селищної ради ми прийняли відповідні рішення з цих питань, після чого весь пакет необхідних документів направили Кабінету Міністрів України для прийняття відповідного рішення.
За звітний період селищна рада підготувала два проекти, які стали переможцями обласного конкурсу “БЕЗПЕЧНІ СТІЙКІ ГРОМАДИ”. В рамках реалізації першого проекту нами було закуплено та передано бійцям однієї з військових частин переносні прожектори, лазерні указки та біноклі в рамках проєкту “Допоможемо захистити небо від “Шахедів”, загальний бюджет якого склав майже 192 тис. грн, в т.ч. з обласного бюджету – 93 тис. грн, із селищного – 99 тис. грн.
Відповідно до другого проєкту “Допомога захисникам”, загальний бюджет якого склав 368 тис. грн, в т.ч. з обласного бюджету – 180 тис. грн, з місцевого – 188 тис. грн., селищна рада передала одній із військових частин техніку та обладнання для забезпечення надійного радіозв’язку на позиціях, для оперативної роботи з інформацією, її аналізу та обробки. Все це дасть змогу нашим захисникам ефективніше та оперативніше виконувати бойові завдання.
Відповідно до Указу Президента України, з метою формування культури пам’яті, вшанування героїчного подвигу воїнів, полеглих під час виконання бойових завдань із захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України, та мирних громадян, які загинули унаслідок збройної агресії російської федерації проти України, мною прийнято розпорядження, яким оголошено на території громади проведення щоденно о 9 годині 00 хвилин загальнонаціональної хвилини мовчання – як ранкового церемоніалу з виконанням Гімну України, ударів метроному, шляхом дотримання тиші, зупинки пішоходів, руху (за можливості).
Під час ритуалу всім підприємствам, установам, організаціям, закладам торгівлі рекомендовано забезпечити дотримання загальнонаціональної хвилини мовчання.
На території старостинських округів дотримання хвилини мовчання забезпечують старости, у навчальних закладах – відділ освіти селищної ради.
Також ми рекомендували служителям релігійних організацій усіх віросповідань, діючих на території нашої громади, щоденно о 9.00 год при проведенні богослужінь разом з парафіянами хвилиною мовчання вшановувати пам’ять загиблих або використовувати удари церковних дзвонів, як щоденний поминальний ритуал.
З цією метою ми встановили гучномовці на адмінприміщеннях Центру культури та дозвілля та пожежно-рятувальній частині. Через ефірне радіомовлення, районну газету, в соціальних мережах я зверталась до жителів громади про необхідність дотримання цього ритуалу.
Тому вкотре закликаю кожного жителя громади щоденно о 9-й годині, де б ви не були, - на вулиці чи в приміщенні, у власній оселі, установі чи закладі торгівлі, зупинитись, схилити голову і згадати українців, які віддали за нас своє життя. Усіх, хто воював, усіх військових і всіх цивільних, дорослих і дітей, усіх тих, хто міг би ще жити, якби росія не почала цю війну!
Вшановуючи наших земляків, які загинули, захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України від російського збройного вторгнення, з метою увіковічення пам’яті про їх подвиг та героїзм, селищною радою в приміщенні Центру культури і дозвілля проводилось громадське обговорення питання створення в громаді Алеї Слави та встановленню пам’ятного знаку. Враховуючи те, що учасники зібрання не дійшли одностайної думки, ми продовжили громадське обговорення і в соціальних мережах. Як наслідок, до селищної ради надійшло колективне звернення від сімей загиблих Захисників про встановлення Алеї Слави біля адмінприміщення селищної ради. Тому ми прийняли рішення виконкому, яким визначили це місце під будівництво Алеї Слави і розпочнемо навесні будівельні роботи.
В минулому році в селах Котюжани, Конищів відбулося відкриття та освячення меморіальних дошок уродженцям та жителям сіл Котюжани, Конищів, загиблим Захисникам України Олександру Ясінському та Руслану Андрущаку, які розміщені на фасаді ліцеїв, в яких вони навчалися та працювали.
Над виготовленням маскувальних сіток для Збройних Сил України у селах нашої територіальної громади працюють з початку війни. Усе, що сплетено, а це понад 20 тис. м 2, передається туди, де це вкрай необхідно – у місця дислокації військових частин в Донецьку, Харківську, Миколаївську, Дніпропетровську, Запорізьку, Сумську області. І ця робота продовжується постійно! Цією благодійною справою займаються у Мурованих Курилівцях та 11-ти селах, в тому числі залучалось 38 безробітних, де жителі за 2024 рік вже сплели майже 300 маскувальних сіток.
Селищною радою ініційовано проведення благодійних культурно- мистецьких проєктів, творчих акцій, концертів на підтримку ЗСУ “З ВІРОЮ В ПЕРЕМОГУ!”, які проводив відділ культури, молоді та туризму селищної ради на території ринку “Наш край”, старостинських округів, а також в містах Вінниця, Новодністровськ, Жмеринка. Як результат, було проведено понад 60 таких заходів, акумульовано кошти в сумі понад 1 млн. грн., за які для потреб наших захисників придбано дрони, модульну установку для їх запуску, планшет та комп’ютерне обладнання, антени, зарядні станції, тепловізор, основу та тканину для маскувальних сіток, продукти харчування для військового госпіталю, засоби гігієни, пальне, а також придбано автомобіль, який передано захисникам нашої громади, які захищають нашу країну на Харківському напрямку. Дякуємо жителям нашої територіальної громади, які долучилися до цієї благодійної справи і зробили свій внесок в наближення нашої Перемоги!
З метою забезпечення прозорості та гласності в роботі селищної ради, оперативного інформування населення створено вебсайт селищної ради. Ми систематично працюємо над наповненням та розширенням сайту, щоб громадяни мали доступ до інформацій та відеоматеріалів про основні новини, події, документи селищної ради, найважливіші заходи, які відбуваються на території населених пунктів нашої громади, з якими можна ознайомитися за посиланням: https://murkur-gromada.gov.ua/news/.
За наслідками проведеної Вінницькою обласною військовою адміністрацією перевірки офіційних вебсайтів районних військових адміністрацій та міських, селищних, сільських рад області вебсайт Мурованокуриловецької селищної ради набрав максимальну кількість балів по критеріях доступності, в тому числі для людей з інвалідністю та літніх людей, надійності, актуальності, візуальних зображень, висвітлення подій, інформацій, документів та інше і ввійшов в десятку кращих сайтів області.
За звітний період я систематично бувала з робочими поїздками в старостинських округах, де спільно з старостами відвідувала заклади соціальної сфери сіл, здійснювала виїзні прийоми громадян.
Я брала участь в заходах, які проводила Вінницька облдержадміністрація та обласна Рада, Могилів-Подільська райдержадміністрація та районна рада по питаннях соціально-економічного та інфраструктурного розвитку територіальних громад, мобілізаційних заходів, надзвичайних ситуацій та цивільного захисту, спільно з начальниками відділів селищної ради була учасником онлайн-семінарів.
В квітні я взяла участь в засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад в м. Чернівці, який відбувся за участю Президента України Володимира Зеленського.
З 4 по 8 листопада я в складі делегації з Вінниччини побувала з навчально-ознайомчим візитом в Швеції, який організувала Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування. Програма поїздки була присвячена питанням місцевого самоврядування, розвитку, співпраці та міжнародного партнерства.
Понад 20 разів я побувала в військових частинах, зенітній бригаді з гуманітарною допомогою продуктами харчування,одягом, засобами гігієни, систематично відвідувала поранених захисників, які перебувають на лікуванні в КНП “Вінницький обласний спеціалізований клінічний диспансер радіаційного захисту населення Вінницької області” та Вінницькій обласній клінічній психоневрологічній лікарні ім.акад. О.І.Ющенка Вінницької обласної Ради, передавала на замовлення військових продукти харчування та інше.
В минулому році селищному голові, нашій територіальній громаді надійшло 16 Подяк та Грамот від військових частин, Національної Гвардії України, Вінницької обласної клінічної психоневрологічної лікарні ім. О.І.Ющенко за постійну фінансову підтримку за рахунок коштів селищного бюджету та благодійних коштів, надання допомоги продуктами харчування та волонтерську діяльність.
Шановна громадо!
2024 рік був нелегким як для нашої громади, так і для кожного з нас.
У своєму звіті я висвітлила основні ділянки своєї роботи, селищної ради та її виконавчих органів в минулому році. Все, що зроблено, є результатом спільної праці трудових колективів комунальних підприємств, установ, організацій, депутатів, членів виконавчого комітету селищної ради, жителів нашої територіальної громади.
Висловлюю вдячність депутатам селищної ради, керівникам агроформувань, одноосібникам, підприємцям, волонтерам, старостам, закладам критичної інфраструктури нашої громади, які забезпечували стабільну життєдіяльність нашої громади!
Дякуємо нашим аграріям за їхню чітку позицію — бути не лише господарниками, які вирощують урожаї, а й помічниками та надійними партнерами для села та його мешканців!
Дякую мешканцям нашої територіальної громади за матеріальну та фінансову допомогу Збройним Силам України, адже ми всі разом виготовляємо окопні свічки, енергетичні батончики, буржуйки, дрони, плетемо маскувальні сітки, купуємо та передаємо на фронт автомобілі, військове обладнання та шиємо військову амуніцію, допомагаємо внутрішньо переміщеним особам, військовим частинам та госпіталям коштами, продуктами харчування, ліками, організовуємо благодійні ярмарки, а матері та дружини ще й допомагають святою молитвою. Тож кожен з нас щоденно наближає Перемогу!
Але найбільша вдячність та низький уклін нашим Захисникам, які ціною власного життя виборюють такий потрібний нам усім мир. Молимось за них та всіх чекаємо додому живими!
Низько схиляємо голови перед світлою пам’яттю полеглих Героїв…
Віримо в наші Збройні Сили України! Віримо в нашу Перемогу!
Слава Україні! Героям Слава!
Працюємо разом далі…