Патронатна сім'я – форма сімейного виховання в Україні
Одним із пріоритетних завдань держави є соціальний захист дітей, створення сприятливих умов для їхнього фізичного, інтелектуального та духовного розвитку, майбутньої повноцінної життєдіяльності. Тільки у сім’ї дитина може всебічно, гармонійно розвиватися. Держава контролює процес розвитку дітей, захищає їхні права. Якщо у родині не створено умови для нормального розвитку дитини, державою передбачено інші форми виховання, а саме: усиновлення, опіка, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу та патронатні сім’ї, як новітня форма сімейного виховання.
Хто може бути патронатними вихователями?
Патронатний вихователь – це особа, яка за участю членів своєї сім’ї надає послуги з догляду, виховання й реабілітації дитини у своїй родині. Патронатним вихователем може бути повнолітній громадянин України, який має досвід виховання дитини й відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання й реабілітації дитини в своєму домі; має повнолітнього члена своєї сім’ї (чоловіка або дружину, сина чи доньку, іншого члена сім’ї) чи іншу повнолітню особу, яка готова бути помічником патронатного вихователя та разом з кандидатом у патронатні вихователі пройти навчання і надавати допомогу у догляді за дитиною, влаштованою під патронат.
Помічник патронатного вихователя – його чоловік/дружина чи інший дорослий член його сім’ї.
Послуга патронату над дитиною надається патронатним вихователем та його помічником.
Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом із батьками або іншими її законними представниками.
Патронатні вихователі отримують від держави кошти на утримання дитини (соціальну допомогу) та відповідну заробітну плату (грошове забезпечення). Соціальна допомога та грошове забезпечення призначаються й виплачуються з дня влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя до дня вибуття з такої родини.
Термін перебування дитини в сім'ї патронатного вихователя становить до 6 місяців, проте в певних випадках, коли ситуація потребує більше часу для вирішення, цей термін може бути продовжений.
Якщо Ви виявили бажання стати патронатною сім’єю, звертайтесь за детальною інформацією до Комунального закладу «Центр надання соціальних послуг Мурованокуриловецької селищної ради» за адресою:
вул. Соборна, 41, с-ще Муровані Курилівці, Могилів-Подільського району Вінницької області.
КЗ «Центр надання соціальних послуг Мурованокуриловецької селищної ради»