Як захистити себе від шахраїв в інтернеті та у ґаджетах? Дивіться освітній серіал на Дія.Освіта
Телефон та пошта — золоті ключики для шахраїв, які вони використовують, щоб дістатися до ваших грошей і цінної інформації.
«Практично щодня отримую шахрайські повідомлення про "виплати від ООН", "допоможи грошима на картку", "нову програму державної підтримки - тільки зареєструйся" і тп. Все це - звичайнісінький шахрайський спам. Зловмисники розсилають таке повідомлення, отримувач заходить на вказане в ньому покликання і його акаунт в месенджері так само взламують, а далі вже від його імені розсилають наступну хвилю повідомлень». – зазначає заступник Начальника ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTО) Андрій Кавунець.
Аби ваш акаунт не був взламаним, запам'ятайте кілька простих правил:
- Не відкривайте невідомі посилання;
- Встановіть двохфакторну аутентифікацію на всі месенджери;
- Регулярно перевіряйте скільки і які саме пристрої підключені до вашого месенджера. За потреби -зупиняйте всі підозрілі сесії.
А щоб краще дізнатися як запобігти шахрайським діям подивіться серіал з кібербезпеки на порталі Дія.Освіта.
Після перегляду ви навчитеся розпізнавати найпопулярніші схеми обману: заміна SIM-карти, викрадення телефону, фішинг, шахрайські дзвінки, доступ до комп’ютера тощо.
Пам'ятайте - шахраї полюють за людьми, а не пристроями. Захистіть себе!
Зазначимо, що серіал розроблено Міністерством цифрової трансформації України за підтримки проєкту Агентства з міжнародного розвитку США (USAID) «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» та значного внеску в курс Кіберполіції, НБУ, Держспецзв’язку, CERT-UA й Комітету ВРУ з цифрової трансформації.