Служба у справах дітей інформує. Шукаємо патронатних вихователів!
З метою забезпечення першочергового права дитини жити та виховуватися у сприятливому сімейному середовищі передбачено створення патронатних сімей.
Що таке сімейний патронат? Сімейний патронат - це професійна комплексна послуга, що передбачає: тимчасовий догляд та виховання дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах або залишилася без батьківського піклування, потребує захисту у сім’ї патронатних вихователів та одночасне надання фахівцями соціальної сфери інтенсивних підтримуючих послуг сім’ї дитини для відновлення її здорового функціонування.
Термін перебування дитини у патронатній сім’ї залежить від потреб дитини та обставин , що спричинили влаштування дитини, але орієнтовно становить від 1 до 6 місяців.
Вимоги до кандидатів в патронатні вихователі:
- громадяни України віком від 25 до 60 років (для жінки) та від 35 до 65 років (для чоловіка), які перебувають у зареєстрованому в шлюбі та проживають на спільній житловій площі;
- мають позитивний досвід виховання дітей;
- мають житло: власне, орендоване;
- не мають судимості;
- стан здоров’я дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей;
- одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю;
- пройшли навчання за спеціальною програмою підготовки патронатних вихователів.
Основними завданнями патронатних вихователів є:
- забезпечення догляду, виховання, збереження життя та здоров’я дитини в період перебування в патронатній сім’ї,
- соціально – педагогічна підтримка та сприяння медичній, психологічній і соціальній реабілітації дитини,
- створення умов для підтримки контактів дитини з її біологічними батьками, родичами, окрім випадків, коли це може завдати шкоди життю і здоров’ю дитини
- підготовка дитини до повернення в біологічну сім’ю чи влаштування її в іншу форму сімейного виховання (прийомна сім’я/дитячий будинок сімейного типу).
Патронат істотно відрізняється від інших форм прийняття дітей на виховання. Від усиновлення – договірним і тимчасовим характером, від опіки і піклування – віковими межами підопічних, порядком та способом оформлення відносин; від прийомних сімей та дитячого будинку сімейного типу – способом і порядком передачі дитини, а також кількості вихованців.
Соціальні виплати патронатному вихователю – 2,5 прожиткових мінімумів на кожну дитину відповідного віку. Так, з 1 січня 2024 року така соціальна допомога становить для дітей віком від 0 до 6 років – 6407,50 грн. (2563 грн. х2,5), а для дітей віком від 6 до 18 років – 7990,00 грн. (3196 грн. х2,5). Розмір оплати за послугу патронату над дітьми прирівняний до 5 прожиткових мінімумів для працездатної особи (з 1 січня 2024 року – 3028 грн. х5) і дорівнює 15140,00 грн. Також установлена система надбавок у розмірі 10% за кожну наступну дитину, а також за складність у разі влаштування до сім’ї патронатного вихователя новонародженої дитини, дитини з ВІЛ-інфекцією, дитини з вадами розвитку чи інвалідністю, неповнолітньої вагітної.
Запрошуємо до співпраці усі небайдужі родини, які готові поділитися сімейним теплом з дітьми, які мають ризик залишитися без батьківського піклування та потребують тимчасової підтримки.
Більш детальну інформацію про сімейний патронат ви зможете дізнатися звернувшись до служби у справах дітей Мурованокуриловецької селищної ради за адресою: вул. Соборна, 74.
Служба у справах дітей селищної ради