Як працювати під час літньої спеки
Ми довго чекали справжнього літа. І ось вона - справжня спека. Проте тим, хто не поїхав у відпустку, а працює при високій температурі повітря, слід дотримуватися правил охорони праці. Про них нагадує Держпраці
При роботах на відкритій місцевості і температурі повітря 35ºС і вище, тривалість періодів безперервної роботи повинна складати 15-20 хвилин з наступною тривалістю відпочинку не менше 10-12 хвилин в охолоджуваних приміщеннях.
В охолоджуваних приміщеннях, аби уникнути негативного впливу на організм великого перепаду температур, слід підтримувати температуру повітря 24-25°C.
Робота при температурі зовнішнього повітря більше 37ºС за показниками мікроклімату відноситься до небезпечних (екстремальних). За цієї температури не рекомендується проведення робіт на відкритому повітрі. Слід змінити порядок робочого дня та перенести години роботи на ранковий або вечірній час.
Для захисту від надмірного теплового випромінювання необхідно використовувати спеціальний одяг або одяг з натуральних тканин.
В умовах підвищеної температури рекомендується допускати до роботи осіб не молодше 25 і не старше 40 років.
З метою профілактики зневоднення організму рекомендується правильно дотримуватися питного режиму. Рекомендована температура питної води, напоїв, чаю + 10-15 ºС. Для оптимального водозабезпечення рекомендується також відшкодовувати втрату солей і мікроелементів, що виділяються з організму з потом, за рахунок вживання підсоленої води, мінеральної лужної води, молочно-кислих напоїв (знежирене молоко, молочна сироватка), соків, вітамінізованих напоїв, киснево-білкових коктейлів.
Пити воду слід часто і потроху, щоб підтримувати хорошу гідратацію організму (оптимальний вміст води в організмі, який забезпечує його нормальну життєдіяльність, обмін речовин). При температурі повітря більше 30ºС і виконанні робіт середньої тяжкості, потрібно випивати не менше 0,5 л води на годину – приблизно одну склянку кожні 20 хвилин.
Крім того, для підтримки імунітету і зниження рівня інтоксикації організму потрібно вживати фрукти і овочі.
Окрім показника температури дуже важливо слідкувати за показником УФ-індексу.
УФ-індекс є важливим засобом підвищення поінформованості населення щодо ризику надмірного перебування в зоні ультрафіолетового випромінювання та попереджає про необхідність застосування сонцезахисних засобів. Розробка УФ-індексу Всесвітньою організацією охорони здоров'я, Програмою ООН з навколишнього середовища та Всесвітньою метеорологічною організацією стала частиною зусиль, що вживаються на міжнародному рівні.
0-2 - низький рівень випромінювання. Характерно це частіше осінньо-зимовому періоду. Вибираємо сонцезахисні засоби із SPF 8-15.
3-7 - вже інтенсивне випромінювання. Обов'язково дотримуємося правил перебування на сонці. Вибираємо сонцезахисні засоби із фактором захисту SPF 30-50.
8-11+ – дуже високий, навіть екстремальний рівень випромінювання. Крім сонцезахисних засобів на всі видимі ділянки шкіри обов'язково одягаємо сонцезахисні окуляри, капелюхи та одяг з довгим рукавом. Перебуваємо переважно у тіні. Сонцезахисні засоби використовуємо із рівнем SPF 50+.
Відділ профілактики та розслідування нещасних випадків Управління контрольно-перевірочної роботи Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області