Уряд вніс зміни, що стосуються патронатного виховання дітей

Дата: 04.06.2024 14:04

Кожній дитині для повноцінного і гармонійного розвитку необхідно зростати в сім’ї, в оточенні теплоти, турботи та розуміння. Однак, в нашому сьогоденні, суспільство зіштовхнулось з жорстокими реаліями життя, яке з різних причин позбавило багатьох дітей домашнього затишку та належного батьківського піклування. У таких випадках залишати дитину в небезпечному середовищі не можна, необхідно негайно вирішувати її долю. Тож, для того, щоб захистити інтереси дитини, створити сприятливі умови для її фізичного, інтелектуального та духовного розвитку на державному рівні закріплено таку сімейну форму влаштування дітей, як патронатна сім’я.

Патронатна сім’я – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини у сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Патронатний вихователь – це особа, яка за участю членів своєї сім’ї надає послуги з догляду, виховання й реабілітації дитини у своїй родині.              Патронатним вихователем можуть бути громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки), та від 35 до 65 років (для чоловіка) які перебувають у зареєстрованому шлюбі та проживають на спільній житловій площі, має досвід виховання дітей, спільно з добровільним помічником. Помічник патронатного вихователя – його чоловік/дружина чи інший дорослий член його сім’ї.

Відтепер помічник патронатного вихователя також отримуватиме заробітню плату

30 травня Кабінет Міністрів України підтримав запропоновані Міністерством соціальної політики зміни, спрямовані на розвиток патронату в Україні і підтримку вихователів та помічників.

Ось основні зміни:

Патронатний вихователь може працювати або як фізична особа, або як ФОП. ФОПам потрібно мати КВЕДи 97.00 та/або 88.91 та/або 85.59;

Збільшується оплата праці патронатного вихователя. З 1 липня патронатні вихователі отримуватимуть грошове забезпечення на рівні 3 мінімальних зарплат на місяць (3,5 — для ФОПів з урахуванням, що вони самостійно сплачують ЄСВ та єдиний податок);

Запроваджується оплата на час очікування дитини. Період між вибуттям однієї дитини і влаштуванням наступної оплачуватиметься в розмірі однієї мінімальної зарплати.

Робота помічника патронатного вихователя оплачуватиметься. Помічник може бути ФОПом (потрібні ті самі КВЕДи, що і для патронатного вихователя).

Зі змінами, внесеними до постанови, можна ознайомитися за посиланням:

Джерело: Міністерство соціальної політики України

Координаційний центр з розвитку сімейного виховання та догляду дітей

Вінницька обласна державна адміністрація

Служба у справах дітей Вінницької облдержадміністрації

КЗ «Центр надання соціальних послуг

Мурованокуриловецької селищної ради»