Свято, що береже наші традиції – День української хустки
День української хустки — зовсім молоде свято, яке потрібно підтримувати та поширювати. Адже воно про збереження українських звичаїв та традицій.
День української хустки — свято неофіційне, але його відзначають 7 грудня. Свято вигадали, щоб привернути увагу жінок до збереження традицій та звичаїв.
Якщо вишиванка - це наш генетичний код, то хустка - оберіг та символ життя.
Уперше день української хустки відзначили у 2019 році, з того часу свято має щорічний характер. Святкують день хустки різними способами — носять їх, роблять флешмоби у соціальних мережах, поширюють фото, відвідують тематичні фотосесії.
Також у цей день проводять майстер-класи з правильного зав’язування та носіння української хустки. У 2020 році був встановлений національний рекорд — Міжнародний флешмоб впродовж доби. Найбільша кількість жінок в українських хустках.
Саме свято походить з Вінницької області. Саме там вигадали вшановувати хустку. Це свято полюбилося українкам. Тому флешмоб підтримують навіть з-за кордону.
До святкування Дня української хустки почали активно долучатися й інші міста. Тепер молоде свято набуває поширення і за кордоном, адже багато українок були змушені полишити рідні домівки.
День хустки символізує об’єднання жіночих поколінь, передавання хустки від матері до доньки як цінності, плекання українських традицій та звичаїв. У давнину хустка символізувала оберіг та була обов’язковою для носіння заміжніми жінками.
Тому щороку українки діляться родинними історіями хусток, унікальними орнаментами та передають одна одній цінні знання.