Олена Зеленська про Всеукраїнську програму ментального здоров’я
Дружина Президента України Олена Зеленська започаткувала Всеукраїнську програму ментального здоров'я, мета якої – зробити психологічну допомогу такою ж доступною та повсюдною, як і загальномедична.
«Головний спосіб не впадати у втому й розпач – діяти», – наголосила перша леді.
«Ти як?» – ми ставимо це питання одне одному, коли нам не байдуже. І хочемо, потребуємо почути відповідь. А іноді хочеться запитати «Ти як?» у людини, яку бачимо в дзеркалі. Яка змінилася за рік. «Ти як?» – головне запитання Всеукраїнської програми ментального здоров’я. Все починається з нього. Далі будуть відповіді – хороші й погані, складні й прості, страшні й такі, що надихають. Але «Ти як?» – точка відліку», – написала перша леді.
Вона зазначила, що, за результатами опитувань, понад 90% українців під час російського вторгнення мали прояви хоча б одного із симптомів тривожного розладу: «Просто уявіть: це дев’ять із десяти людей – у транспорті, в офісі, в магазині, в окопі. Зовні – дорослі, виважені, відважні люди. Всередині – поранені й потребують допомоги. І водночас третина українців схильна применшувати свої ментальні проблеми: мовляв, не до того під час війни. Те саме «гріх скаржитися». 66%, можливо, і звернулися б кудись, та не знають, із чого почати».
Олена Зеленська розповіла про розвиток Всеукраїнської програми ментального здоров’я, зокрема про навчання медиків, рятувальників, працівників «Укрзалізниці» та інших великих компаній навичок психологічної допомоги. Перша леді наголосила: надважливо, щоб усі українці опанували прийоми самодопомоги, зробили піклування про психіку повсякденною звичкою. Цьому присвячена окрема інформаційна кампанія.
«Бути «не ок» – це також нормально. Казати про те, що вам важко, – це не слабкість, це відповідальність. Перед собою та країною», – зазначила дружина Президента.