Виходь на світло! Підтримай державу у важкий час!
Такою була тема наради, проведеної для керівників підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців та голів фермерських господарств, які здійснюють діяльність на території Могилів-Подільського району, участь в якій від нашої громади взяла селищний голова Галина ЦИБУЛЬСЬКА.
Чергова масштабна кампанія «Виходь на світло!» стартувала в Україні з 1 серпня. Грандіозний проєкт Державної служби України з питань праці спрямований подолати проблему недоброчесних трудових відносин між працедавцями і працівниками.
Про роботу, яка проводиться і проведена вже на території нашої області та Могилів-Подільського району детальніше розповіла Головний державний інспектор Управління інспекційної діяльності у Вінницькій області ЦЗМУ Державної служби з питань праці Онофрійчук Любов Миколаївна
Ця проблема особливо гостро стала відчутною з початком вторгнення російських загарбників до України. За різними підрахунками, частка працівників, які працюють без оформлення трудових договорів та не сплачують податки, складає 25-30%, залежно від регіону, галузі, кваліфікації роботи тощо.
Рівень тіньової економіки сягнув найвищих показників, у той час яка сплата податків зараз важлива як ніколи, бо для того, щоб перемогти, держава має спрямовувати на забезпечення Збройних Сил України усі свої можливості. Кожен, хто вважає себе українцем і громадянином нашої держави має розуміти, що задекларована праця – це шлях до вільної, незалежної, економічно сильної держави!
Саме тому, з 1 серпня Держпраці розпочала інформаційну кампанію «Виходь на світло!». Це черговий крок до формування у суспільства розуміння важливості оформлення трудових відносин.
Щоб не потрапити до скрутної ситуації, кожна людина має усвідомити, що тільки офіційно оформлений працівник може розраховувати на всі передбачені законодавством гарантії, зокрема:
• регулярну заробітну плату, не нижчу за мінімальну;
• офіційну оплачувану відпустку;
• виплати у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю;
• допомогу в разі настання нещасного випадку під час виробничого процесу;
• захист від необґрунтованих штрафів;
• захист від незаконного звільнення тощо.
Всього цього позбавлені працівники без належного оформлення трудових відносин.
І ще один дуже важливий момент: якщо ви вважаєте, що ваша праця або праця ваших колег незадекларована, ви можете повідомити про це Державну службу з питань праці, чи подати позов до суду. Вирішити трудові спори на користь незадекларованого працівника важко, а часом неможливо.
Тож – «виходь на світло»! Захисти себе і підтримай державу!