На Вінниччині стартувала серія тренінгів з питань надання соціально-психологічної підтримки під час війни
Від початку повномасштабного вторгнення майже кожен українець відчув стрес, тривожність чи страх.
Перебування у ситуації ризику і загрози, емоційна напруга та тривога призводять до порушень психічного здоров’я як дорослих людей, так і дітей.
А діти, чиї батьки боронять нашу Батьківщину, потребують ще більшої уваги.
Для вирішення зазначеної проблеми на Вінниччині запланували проведення серії семінарів та тренінгів для соціальних і педагогічних працівників, практичних психологів, а також для батьків та здобувачів освіти, які постраждали від війни. Так, учасники отримають необхідну інформацію та сформують відповідні навички для надання соціально-психологічної підтримки.
«Потрібно не просто вміти надати необхідну підтримку та допомогу, а також не нашкодити цим людям. Мені відомо чимало випадків, коли недосвідчені фахівці, які до цього часу не працювали за таким напрямком, губляться і не знають як правильно працювати. Тому потрібно навчати та розширювати кількість компетентних спеціалістів, дії яких не призведуть до повторного травмування людей. Так ми зможемо забезпечити ефективну підтримку та допомогу населенню», - підкреслила Перший заступник Начальника ОВА Наталя Заболотна.
Вона також подякувала за ініціативу ГО «Вінницьке обласне товариство психологів та психотерапевтів» та очільниці зазначеної громадської організації Олені Бесарабі за реалізацію ідеї.