У рамках Європейського дня боротьби з торгівлею людьми Вінниччина долучилася до всеукраїнської акції «Хода за свободу»

Дата: 19.10.2021 10:59

Європейський день боротьби з торгівлею людьми започаткований 18 жовтня 2007 року Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.

Сьогодні, 18 жовтня,  на Вінниччині у рамках  проведення заходів з нагоди протидії торгівлі людьми сотні вінничан взяли участь у акції «Хода за свободу». Така акція в області проходить втретє.

Долучились до ходи  представники громадських організацій, правоохоронних органів,  працівники профільних служб та небайдужі  до цієї проблеми  громадяни.

Мета акції - привернути увагу до проблеми торгівлі людьми, роз’яснення громадянам видів і форм цього злочину, а також шляхів надання підтримки і допомоги потерпілим, а також для  підняття рівня обізнаності населення щодо проблеми торгівлі людьми, поширення важливої інформації про цю проблему та небезпеку, яку вона становить.

Слід зазначити, що у Вінницькій області протягом 2012 року - липня 2021 року 71 особі встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми. Із них:28 жінок та 43 чоловіків, в тому числі 3 дитини.

За видами експлуатації  51 особа постраждала від трудової експлуатації, 8 від сексуальної та 7 від жебрацтва.

Троє осіб зіштовхнулись із  проблемою продажі дитини,  по 1 особі із вилученням органів та у втягненням у злочинну діяльність.

Країнами призначення торгівлею людьми є: Російська Федерація -30 осіб, Україна – 15 осіб, Крим - 5 особи, Чехія – 4 особи, Італія – 4 особи, Польща - 3 особи, Білорусь – 2, Фінляндія – 2 особи, Зона АТО-ООС - 1 особа, Індія – 1 особа, Німеччина – 1 особа, Шрі-Ланка – 1 особа, Йорданія -1 особа, Туреччина – 1 особа.

У 2021 році проведена 1 процедура: чоловік, трудова експлуатація, Україна.

У Вінницькій  області зроблено чимало кроків у напрямку протидії торгівлі людьми.

Зокрема, в рамках Обласної комплексної програми підтримки сім’ї, запобігання домашньому насильству, забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків та попередження торгівлі людьми на період до 2021 року (затверджена рішенням 13 сесії 7 скликання Вінницької обласної Ради від 20 грудня 2016 року № 226):

- Створено механізм взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми.

- Створені та працюють міжвідомчі ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми.

- Визначено структурні підрозділи, відповідальні за проведення процедури встановлення статусу.

- Визначено відповідальних посадових осіб за проведення процедури встановлення статусу згідно з розподілом функціональних обов’язків.

- Постійно проводяться навчання фахівців та інформаційні кампанії з протидії торгівлі людьми.

Закликаємо усіх берегти своє життя, бути уважними під час обрання роботодавця та дбати про свою безпеку!

До уваги громадян! За кошти обласного бюджету цілодобово функціонує «Лінія довіри» 0 800 75 04 75, за якою можна звернутися з питань протидії торгівлі людьми.

У разі необхідності телефонуйте 0 800 75 04 75.