З 1 ЖОВТНЯ 2021 РОКУ РОЗПОЧИНАЄТЬСЯ ПРИЗОВ НА ВІЙСЬКОВУ СТРОКОВУ СЛУЖБУ
З 1 ЖОВТНЯ 2021 РОКУ РОЗПОЧИНАЄТЬСЯ ПРИЗОВ НА ВІЙСЬКОВУ СТРОКОВУ СЛУЖБУ
Відповідно до Указу Президента №71/2021 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової військової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2021 році» з 01 жовтня 2021 року розпочинається осінній призов громадян України на строкову військову службу.
Згідно до статті 15 «Про військовий обов’язок і військову службу» на строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров’я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.
ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ПРИНЕСЛИ ПОВІСТКУ?
Згідно з законом, призовники, які отримали повістку , зобов’язані прибути до призовної дільниці в термін, вказаний у ній. Треба пам’ятати, що неотримання повістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування призову. Це теж прописано в законі. Тобто, коли оголосять про початок нового призову в армію, військовозобов’язаним громадянам дається 10 днів на явку у районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки. Не з’явитися можна лише через поважні причини. До них зараховують: стихійне лихо, хворобу призовника, смерть близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, дідуся, бабусі) або близького родича дружини. Інші причини не вважаються вагомими і можуть бути розцінені, як ухилення від армії.
ЯКА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА УХИЛЕННЯ ВІД ПРИЗОВУ В АРМІЮ?
В Україні за порушення законодавства про військову службу передбачена адміністративна і кримінальна відповідальність. В якості адмінпокарання за неявку у районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки застосовуються штрафні санкції, передбачені ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення, штраф від 850 до 1700 грн. Кримінальна відповідальність настає за статтею 335 КК України і передбачає обмеження волі на строк до 3-х років.