МАЙЖЕ 40 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ – ДЕРЖАВНОЇ СУБВЕНЦІЇ “НОУТБУК КОЖНОМУ ВЧИТЕЛЮ” ОТРИМАЛА ВІННИЧЧИНА

Дата: 27.07.2021 11:17

Область отримала державну субвенцію в рамках фонду боротьби з наслідками COVID-19 в закладах освіти в розмірі 39 181 600 грн.

Громади до 40 тисяч мешканців надають співфінансування в розмірі 10%, більше 40 тисяч мешканців – 30%.

411 шкіл області отримають 2330 ноутбуків. Це на 100% забезпечить потребу шкіл, які потрапляють в перший та другий пріоритети відповідно до методики МОН і частково забезпечити потребу шкіл третьої черги.

Технічна потреба, визначена відповідно до методики Міністерства освіти і Міністерства цифрвої трансформації – 3917 ноутбуків (в 523 школах).

Як пояснив міністр міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, під час пандемії шкільні уроки проходили онлайн, але не у всіх вчителів була технічна можливість їх проводити. До кінця року Мінцифри планує забезпечити понад 60 тисяч вчителів ноутбуками в межах субвенції: з держбюджету виділили 980 млн гривень на закупівлю техніки.

У наказі чітко прописані рекомендації від МОН та Мінцифри щодо технічних характеристик та відповідної ціни у 20 тис. гривень. Це гарантія того, що придбають комп’ютери гарної якості. Тендери на закупівлю відкриті впродовж липня-серпня.

Для боротьби з корупцією та прозорості закупівель команда Мінцифри створила дашборд, на якому можна буде відстежувати, скільки ноутбуків та за якою ціною планує придбати кожна область: https://thedigital.gov.ua/projects/notebook_coverage . Також там можна буде знайти усі посилання на тендери закупівлі. Тому кожен зможе контролювати, як використовують надану можливість та за яку ціну придбають техніку. Надалі на дашборді з’являтиметься інформація про кількість школ, в які будуть надходити ноутбуки та скільки усього їх закуплять.

Щороку держава виділяє гроші на різні цільові субвенції, але часто громади не використовують їх повністю. Деякі використані лише наполовину, інші — ще менше.

Тому не треба зволікати, бо це робимо не для когось, а для наших дітей – для їхньої освіти.

Учитель повинен мати можливість вчити. Навіть на карантині.

Із сайту Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування