Порядок дії населення у випадку виникнення пожежі в природних екосистемах

Дата: 15.07.2021 10:22

Пожежа– це неконтрольований процес горіння, що виникає стихійно і розповсюджується у навколишньому середовищі.

Причинами виникнення пожеж в природних екологічних системах є недбале поводження людей з вогнем, очищення поверхні землі за рахунок випалювання стерні, сухої трави.

Причинами пожеж є також природні явища (блискавка, посуха). Найбільш небезпечними бувають спекотні та сухі літні дні з відносною вологістю повітря 30-40 %. Серед природних пожеж розрізняють лісову, степову та торф’яну(підземну)пожежі.

Фактори небезпеки пожежі: світлове випромінювання та інтенсивне виділення тепла і диму створюють небезпеку для людей, а також завдають шкоду об’єктам господарської діяльності та навколишньому середовищу. Ø В осередку пожежі:

· зберігайте спокій, уникайте паніки;

· з небезпечної зони, до якої наближається полум'я, виходьте швидко, перпендикулярно напряму розповсюдження вогню;

· в осередку пожежі не тікайте від полум'я у протилежний бік, а долайте крайку вогню проти вітру, закривши голову і обличчя одягом;

· будьте обережні в місцях, де горять високі дерева – вони можуть завалитися та травмувати Вас;

· якщо втекти від пожежі неможливо – вийдіть на відкриту місцевість, увійдіть у водойму або накрийтеся мокрим одягом і дихайте повітрям, що знаходиться не високо над поверхнею землі (тут повітря менш задимлене), при цьому рот і ніс прикрийте одягом чи шматком будь-якої тканини;

· гасити полум’я невеликих низових пожеж можна, забиваючи полум'я гілками листяних дерев, заливаючи водою, закидаючи вологим ґрунтом та затоптуючи ногами;

· під час гасіння пожежі, не відходьте далеко від доріг та просік; не випускайте з уваги інших учасників гасіння пожежі, підтримуйте з ними зв'язок за допомогою голосу;

· особливо будьте обережні у місцях торф'яних пожеж. Враховуйте, що там можуть створюватися глибокі вирви, тому пересувайтеся, перевіряючи палицею глибину слою, що вигорів;

· після виходу з осередку пожежі, повідомте місцеву адміністрацію та пожежну службу, за телефоном 101, про місце, розміри та характер пожежі.

Володимир Кривов'язий, начальник відділу цивільного захисту селищної ради