У період з 1 квітня до 15 червня у лісах та на об’єктах благоустрою заборонено будь-які заходи, що є джерелом підвищеного шуму та неспокою
Йдеться про проведення санітарних рубок лісу, запуск феєрверків, пальбу, проведення вибухових робіт, а також проведення ралі та інших змагань на автотранспорті.
Чому важливо дотримуватися «Сезону тиші» пояснюють фахівці Управління розвитку територій та інфраструктури Вінницької ОДА.
У квітні-травні у пташок та тварин з’являються дитинчата. Шум може їх налякати і навіть змусити залишити гніздо чи нору – через це потомство може загинути.
«Сезон тиші» – це природоохоронний захід, упроваджений до виконання в Україні на законодавчому рівні (стаття 39 Закону України «Про тваринний світ»). Метою такого заходу є охорона ареалу існування, шляхів міграції диких тварин на час їх розмноження. Такий проект сприяє відтворенню популяції лісових звірів та птахів, забезпечуючи зростання та різноманіття, спокійний розвиток фауни в наших лісах»,
Сезон тиші сприяє відтворенню популяції лісових звірів та птахів, забезпечує зростання та різноманіття та спокійний розвиток фауни в наших лісах.
Особи, які порушили вимоги, будуть притягнуті до відповідальності згідно зі статтею 87 Кодекс України про адміністративні правопорушення яка передбачає адміністративне стягнення у вигляді штрафу від 30 до 50, а для посадових осіб — від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Чи можна гуляти в лісі у період тиші?
Подихати свіжим повітрям, не заважаючи природі, не забороняється. У «Сезон тиші» не можна в лісі кричати чи, скажімо, голосно слухати музику. Пам’ятайте, що ви в гостях у природи!
На природі у цей період забороняється:
- розводити вогнища, проганяти свійських тварин чи використовувати автотранспорт;
- під’їжджати на плавучих засобах з працюючим двигуном;
- рвати квіти, адже зірвані рослини не дадуть насіння;
- ловити метеликів: вони не лише прикрашають природу, а й опилюють рослини;
- руйнувати мурашники, адже санітарами лісу є саме мурахи, які не дають сильно розмножуватися комахам-шкідникам;
- чіпати пташині гнізда - потривожені птахи можуть покинути гніздо, а прим’ята трава або зламана гілка зроблять його помітним для хижаків;
- чіпати нори - дитинчат можуть покинути звірі, а за таких умов вони не виживуть у дикій природі.
Із сайту Вінницької обласної державної адміністрації