A A A K K K
для людей із порушенням зору
МУРОВАНОКУРИЛОВЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
Вінницька область, Могилів-Подільський район

Сильний регіон сильних громад: обласну Стратегію - 2027 доповнять пріоритетами громад

Дата: 10.02.2021 12:08
Кількість переглядів: 405

9 лютого відбулося засідання робочої групи з проведення комплексного аналізу Стратегії збалансованого регіонального розвитку Вінницької області на період до 2027 року. Робочу групу було утворено розпорядженням голови обласної Ради Вячеславом Соколовим від 1 лютого 2021 року. До її складу увійшли перший заступник голови Володимир Кістіон, заступник голови Дмитро Чаленко, голови постійних комісій, представники обласної Асоціації органів місцевого самоврядування та Агенції регіонального розвитку.

– Ми маємо Стратегію збалансованого розвитку Вінницької області до 2027 року – гарний, якісний документ, який був затверджений на початку 2020 року. Водночас протягом 2020 року громадами Вінницької області напрацьовувалися свої Стратегії розвитку. Між цими двома документами маємо як мінімум дві великі події. Перша – Covid. Друга – результати місцевих виборів у Вінницькій області. І третя, засаднича різниця – те, що Стратегія-2027 як державна стратегія в першу чергу формується за принципом top-down, зверху вниз. Враховуючи, що базовою одиницею держави стала територіальна громада, неможливо отримати якісну Стратегію регіонального розвитку без очікувань і конкретних пріоритетів, які з’явилися на базовому рівні держави, – пояснив необхідність змін голова постійної комісії Владислав Скальський. – Переконаний в тому, що якісна Стратегія збалансованого розвитку області повинна включати обидва підходи – і те, що робиться з боку держави, і ті, заходи, які напрацювали та пропонують територіальні громади.

Тож робоча група опрацювала всі пункти Стратегії та внесла свої корективи. Першим пріоритетом пропонується економічний розвиток, адже очікування людей – це підвищення рівня життя, яке не можливе без економічного розвитку територій.
– Окремо пропонуємо сконцентруватися на одному із пріоритетів – це розвиток культури та туризму. Більшу увагу також звернули на спеціалізацію нашої області, на розвиток та конкурентоспроможність сільгоспвиробників, – прокоментував, зокрема, зміни Владислав Скальський. – Мова йде про центри кооперації, кластерний розвиток, де в одному місці формується декілька різнопрофільних підприємств, які доповнюють один одного і створюють синергію.

Голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий зазначив, що депутати, як представники територіальних громад, вивчили ситуацію на місцях, і розуміють, що проєкт змін до Стратегії базується на тих основних запитах та специфіки регіону, який є в громадах. Фактично, вперше в Україні застосовується комплексний підхід, який передбачає, що кожна громада в регіоні матиме свою власну стратегію, а стратегії громад мають єдину рамку обласної стратегії. Бачення майбутнього Вінниччини, сформульоване в обласній стратегії – сильний регіон сильних громад.
 – Стратегія 2030 з’явилася на основі пропозицій територіальних громад, що і вирізняє нас у підході до її формування, – сказав голова обласної Ради Вячеслав Соколовий. – Тож пропонуємо робочій групі облдержадміністрації розглянути подані зміни та доповнення до Стратегії збалансованого регіонального розвитку Вінницької області на період до 2027 року протягом місяця та внести на розгляд сесії обласної Ради відповідний проєкт рішення.

Із сайту Вінницької обласної Ради
 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.