Котюжанівський старостинський округ

старости     Котюжанівського  старостинського округу

Арнаута Миколи Павловича  про свою роботу  за 2022  рік

Керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в  Україні», Положенням  про старосту  та іншими нормативно-правовими актами, я  Арнаут Микола Павлович, староста Котюжанівського  старостинського  округу   Мурованокуриловецької селищної ради звітую про свою роботу за 2022 рік.

У своїй роботі я керувався  Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні»  законодавчими актами України, виконував розпорядження селищного голови , рішення  Мурованокуриловецької селищної ради та виконавчого комітету.

До Котюжанівського  старостинського округу входять три населені пункти: Котюжани, Вільшанка, Блакитне, інтереси яких я представляю.

За минулий рік було пророблено велику роботу. Адже, 2022 рік був дуже  важким, бо наша Україна у війні, яку розпочала російська федерація. З початком повномасштабного вторгнення  росії в Україну перед громадою  постали важливі завдання, а саме:

• насамперед долучитись до облаштування пунктів і приміщень для прийому переміщених осіб, які вимушено покинули свої домівки, тікаючи від активних бойових дій та долучитись до  допомоги Збройним Силам України.

Наша громада, в тому числі і дирекція школи, миттєво відреагували  на першочергові потреби переміщених осіб і надала прихисток  76 -ти  особам.

Всі ці особи мною були зареєстровані в с. Котюжани. Водночас їм було надано допомогу в оформлені статусу ВПО та допомогу на проживання.

З початку вторгнення, з нашого старостинського округу на захист України стали  34 військовозобов’язаних жителів громади, в тому числі 1 внутрішньо переміщена  особа, що була зареєстрована в с.Котюжани. Всі вони по даний час захищають нашу державу. Всім тим,  хто до мене звертався про допомогу у різних напрямках, старався допомогти.

Небайдужими залишались і наші мешканці до тих, хто захищає нашу державу. Кожен раз на заклик зібрати допомогу хлопцям, які стоять на передовій, масово збирали  продукти харчування, випікали булочки, пиріжки, солодощі, ліпили вареники, робили  м’ясні консерви  і передавали нашим захисникам. Ми неодноразово збирали овочі, фрукти, солодощі для воїнів-інвалідів, які знаходяться на лікуванні в військовому госпіталі у  м. Вінниці. Жителі громади брали участь  у  плетенні і  маскувальних  сіток, які передавали і  передають через волонтерів на передову.

Хочу наголосити, що поряд з питаннями, які стосуються  захисту України у цій важкій війні, виконувалась і робота старости згідно посадової інструкції.

На протязі 2022 року було видано 315 довідок. Було складено – 12 актів матеріально-побутових умов проживання та фактичного проживання, видано 11 характеристик. Кожного року на 1 січня проводиться уточнення  записів в погосподарських книгах.  У  нашому окрузі  нараховується 564  об’єктів погосподарського обліку.

На протязі року мною, як старостою готувалась і подавалась статистична звітність, а саме: про кількість внутрішньо переміщених осіб, кількість населення (окремо по категоріях), про чисельність господарств, про осіб різних категорій: учасників АТО, неповнолітніх дітей, багатодітних сімей, про кількість утримання поголів’я в господарствах, уточнювались списки по нарахуванню земельного податку, для громадян, які мають в користуванні земельні ділянки.

На старост покладені обов’язки  ведення військового обліку в старостинських округах. До вересня  складались списки 16 – ти річних юнаків, які проживають на округах,  збирались на них відповідні документи, формувались в особові справи. Одночасно  організовувалась робота з проходження медичної комісії цими юнаками з подальшим направленням їх до  територіального центру комплектування та соціальної підтримки для проходження приписної комісії. З початком війни і  впродовж року проводилось оповіщення військовозобов’язаних по мобілізації згідно розпоряджень.

Також мною вчинялись нотаріальні дії :  складались заповіти, доручення та посвідчувались  копії документів та вірність підпису на заявах,  проводився особистий прийом громадян. За 2022 рік на особистому прийомі побували 56осіб. Ці звернення стосувались:

оформлення нотаріальних дій;

видачі актів матеріально-побутових умов, та встановлення фактичного місця проживання особи;

характеристик.

Постійно на протязі  цілого року мною надавались консультаційні послуги  особам, які звертались, з питань:

щодо отримання документів, таких як: свідоцтв про народження, про смерть, ІD  карток, ідентифікаційних номерів;

щодо оформлення допомоги при народженні дитини;

щодо оформлення допомоги    малозабезпеченним сім’ям;

щодо оформлення субсидій та пільг;

щодо оформлення спадкових прав.

Окремо хочу згадати про роботу, яка була організована з благоустрою території населених пунктів старостинського округу. Систематично проводиться  впорядкування  подвір’їв  господарств  жителів  села, приватних магазинів, установ та підприємств  та прилеглих  до них  територій, пам’ятних  місць села. В минулому році було  проведено три толоки по розчистці кладовищ ( а їх на території округу 5  ) від чагарників та збираннюсміття.

Наприкінці звіту хочу подякувати захисникам і захисницям, які стали на захист нашої Батьківщини, кожному жителю  старостинського округу, адже, напевно, немає жодного домогосподарства, яке б не долучилось до допомоги захисникам України та постраждалим територіям нашої Батьківщини.